regeneracja alternatora Kraków

Naprawa, wymiana, regeneracja alternatorów Kraków

W naszym Auto Serwisie 24H zajmujemy się kompleksową naprawą i regeneracją alternatorów do różnego typu pojazdów – samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, jeepy. Wszystkie czynności naprawcze i kontrolne wykonujemy zgodnie z życzeniami Klienta i zaleceniami producenta. Zapewniamy serwis przez całą dobę.

ZA CO ODPOWIADA ALTERNATOR?

Zadaniem alternatora jest wytwarzanie prądu podczas pracy silnika i gromadzenie go w akumulatorze, który odpowiedzialny jest za zasilanie elektroniki pokładowej pojazdu. Alternator utrzymuje akumulator w stanie naładowania.

JAK DZIAŁA ALTERNATOR? W JAKI SPOSÓB ALTERNATOR ŁADUJE AKUMULATOR?

Alternator samochodowy jest napędzany przez wał korbowy silnika i składa się z wirnika, stojana oraz układu regulacji napięcia. Działanie urządzenia możliwe jest dzięki zjawisku indukcji elektromagnetycznej – kiedy silnik jest włączony, wirnik porusza się w polu magnetycznym stojana, co generuje prąd zmienny. Następnie prąd przemienny przetwarzany jest na prąd stały za pomocą układu prostowniczego. Wytworzony prąd stały jest następnie używany do zasilania elektrycznych urządzeń w samochodzie oraz do ładowania akumulatora poprzez regulator napięcia.

JAKA JEST ŻYWOTNOŚĆ ALTERNATORA?

Co do wytrzymałości alternatora nie ma reguły. Wiele zależy od producenta i zastosowanych rozwiązań. Niektórzy kierowcy w ogóle nie doświadczają problemów z alternatorem, a inny wręcz przeciwnie – muszą się z nim mierzyć już po kilku tysiącach przejechanych kilometrów. O problemach z alternatorem najczęściej świadczy zapalona czerwona kontrolka z symbolem akumulatora. W przypadku pojawienia się takiego komunikatu polecamy jak najszybciej odwiedzić serwis.

USZKODZENIA ALTERNATORA – CO MOŻE SIĘ POPSUĆ?

Do najczęściej występujących uszkodzeń alternatora można zaliczyć:

 • zużyte szczotki,
 • zużyte łożyska,
 • uszkodzenie regulatora napięcia,
 • uszkodzenie mostka diodowego,
 • przebicia w uzwojeniu,
 • zwarcia.

CHARAKTERYSTYCZNE OZNAKI AWARII ALTERNATORÓW – KIEDY WYMIENIĆ ALTERNATOR?

 • świecąca się kontrolka akumulatora,
 • sporadyczne miganie kontrolki akumulatora,
 • szybkie i częste rozładowywanie się akumulatora,
 • niskie napięcie podawane do akumulatora,
 • nieprawidłowe działanie świateł (przygaszanie lub przeciwnie – mocniejsze świecenie),
 • hałasy dobiegające z silnika nasilające się wraz ze wzrostem obrotów, a ustępujące po zdjęciu paska klinowego,
 • nieprawidłowe działanie systemów elektronicznych auta.

W przypadku uszkodzenia alternatora, alternator można wymienić na nowy, natomiast jest to wydatek dość kosztowny, dlatego najlepszą alternatywą dla wymiany alternatora na nowy będzie jego regeneracja.

JAK PRZEBIEGA REGENERACJA ALTERNATORA W AUTO SERWIS 24H?

Kompleksowa regeneracja alternatora polega na jego rozmontowaniu, a następnie na gruntownym wyczyszczeniu, sprawdzeniu i naprawieniu jego mechanicznych i elektrycznych części. Podczas regeneracji alternatora wszystkie nadmiernie zużyte elementy wymieniane są na nowe, a następnie dokładnie testowane i sprawdzane za pomocą specjalistycznego sprzętu.

Regenerujemy alternatory wszystkich producentów.

CZY REGENERACJA ALTERNATORA SIĘ OPŁACA?

Naprawa alternatora może polegać na wymianie pojedynczych elementów (np. łożysk, szczotek) lub dokładnym wyczyszczeniu tego urządzenia. Wymiana pojedynczych części lub tak drobne czynności serwisowe są zdecydowanie bardziej opłacalne, niż zakup nowego (fabrycznie lub regenerowanego) alternatora. Można więc śmiało powiedzieć, że tak – regeneracja czy naprawa alternatorów jak najbardziej się opłaca.

ILE KOSZTUJE NAPRAWA ALTERNATORA – CENY USŁUGI

Koszt diagnostyki usterki oraz regeneracji alternatora w podstawowym wymiarze może zamknąć się w około 300 złotych. Ostateczny koszt ustalany jest indywidualnie i zależy od zakresu prac przy alternatorze, modelu auta oraz modelu samej części. Szczegółowy kosztorys uzyskasz, kontaktując się z nami.

CZY DA SIĘ SAMODZIELNIE PRZEPROWADZIĆ NAPRAWĘ ALTERNATORA?

Wykonanie naprawy alternatora we własnym zakresie może wiązać się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej pojazdu. Aby uniknąć takich sytuacji, warto zlecić naprawę alternatora naszym specjalistom w tym zakresie. Oferujemy kompleksową naprawę alternatora lub rozrusznika każdego typu, gwarantując jednocześnie szybkość i solidność wykonywanych usług.

REGENERACJA, NAPRAWA, WYMIANA ALTERNATORÓW KRAKÓW, MAŁOPOLSKA – GDZIE DZIAŁAMY?

Nasz Auto Serwis zlokalizowany jest przy ul. Szklarskiej 13, w dzielnicy Podgórze, Kraków. Zapraszamy do nas jednak nie tylko kierowców z tych okolic, ale także z pozostałych części Krakowa: Starego Miasta, Grzegórzek, Prądnika, Krowodrzy, Bronowic, Zwierzyńca, Dębników, Łagiewników, Swoszowic, Bieżanowa, Prokocimia, Czyżyn, Mistrzejowic, Bieńczyc, Wzgórz Krzesławickich, Nowej Huty.

Odwiedzają nas także klienci z: Niepołomic, Wieliczki, Skawiny, Gaju, Mogilan, Libertowa, Dobczyc, Gdowa.

JAKIE POJAZDY SERWISUJEMY?

Wykonujemy kompleksowe usługi serwisowe, w tym regenerację alternatorów następujących marek samochodów: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Kia, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Subaru, Skoda, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo i inne.

Podejmujemy się serwisu samochodów różnego typu: osobowych, ciężarowych, dostawczych. Naprawiamy także skutery, motocykle i quady.

OFERUJEMY NIE TYLKO REGENERACJĘ ALTERNATORA – SPRAWDŹ INNE USŁUGI

Regeneracja alternatora to tylko jedna z czynności serwisowych, które proponujemy.

Wykonujemy także:

Dowiedz się więcej o naszych usługach w naszym serwisie lub wypróbuj kontakt telefoniczny: +48518811702