regeneracja alternatora Kraków

Regeneracja, naprawa i wymiana alternatora

W naszym Auto Serwisie 24H zajmujemy się kompleksową naprawą i regeneracją alternatorów do różnego typu pojazdów – samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, jeepy. Wszystkie czynności naprawcze i kontrolne wykonujemy zgodnie z zaleceniami Klienta. Zapewniamy serwis przez całą dobę.

Za co odpowiada alternator?

Zadaniem alternatora jest wytwarzanie prądu podczas pracy silnika i gromadzenie go w akumulatorze, który odpowiedzialny jest za zasilanie elektroniki pokładowej pojazdu. Alternator utrzymuje akumulator w stanie naładowania.

Jaka jest żywotność alternatora?

Co do wytrzymałości alternatora nie ma reguły. Wiele zależy od producenta i zastosowanych rozwiązań. Niektórzy kierowcy w ogóle nie doświadczają problemów z alternatorem, a inny wręcz przeciwnie – muszą się z nim mierzyć już po kilku tysiącach przejechanych kilometrów. O problemach z alternatorem najczęściej świadczy zapalona czerwona kontrolka z symbolem akumulatora.

Uszkodzenia alternatora – co może się popsuć?

Do najczęściej występujących uszkodzeń alternatora można zaliczyć:

 • zużyte szczotki,
 • zużyte łożyska,
 • uszkodzenie regulatora napięcia,
 • uszkodzenie mostka diodowego,
 • przebicia w uzwojeniu,
 • zwarcia.

Charakterystyczne oznaki awarii alternatora

 • świecąca się kontrolka akumulatora,
 • sporadyczne miganie kontrolki akumaltora,
 • szybkie i częste rozładowywanie się akumulatora,
 • niskie napięcie podawane do akumulatora,
 • hałasy dobiegające z silnika nasilające się wraz ze wzrostem obrotów, a ustępujące po zdjęciu paska klinowego.

W przypadku uszkodzenia alternatora, alternator można wymienić na nowy, natomiast jest to wydatek dość kosztowny, dlatego najlepszą alternatywą dla wymiany alternatora na nowy będzie jego regeneracja.

Jak przebiega regeneracja alternatora w Auto Serwis 24H?

Kompleksowa regeneracja alternatora polega na jego rozmontowaniu, a następnie na gruntownym wyczyszczeniu, sprawdzeniu i naprawieniu jego mechanicznych i elektrycznych części. Podczas regeneracji alternatora wszystkie nadmiernie zużyte elementy wymieniane są na nowe, a następnie dokładnie testowane i sprawdzane za pomocą specjalistycznego sprzętu.

Regeneracja – naprawa – wymiana alternatorów Kraków, Podgórze, Kurdwanów, Bieżanów

Wykonanie naprawy alternatora we własnym zakresie może wiązać się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej pojazdu. Aby uniknąć takich sytuacji, warto zlecić naprawę alternatora naszym specjalistom w tym zakresie. Oferujemy kompleksową naprawę alternatora lub rozrusznika każdego typu, gwarantując jednocześnie szybkość i solidność wykonywanych usług.

Wykonujemy kompleksowe usługi serwisowe, w tym regenerację alternatorów następujących marek samochodów: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Kia, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo i inne.