naprawa zawieszenia Kraków

KOMPLEKSOWA NAPRAWA ZAWIESZENIA KRAKÓW – SERWIS, WYMIANA, REGENERACJA

W ramach mechaniki pojazdowej kompleksowo wykonujemy regenerację i naprawę wszelkich elementów zawieszenia. Naprawy zawieszenia wykonywane są przez profesjonalny zespół mechaników samochodowych, którzy po postawieniu diagnozy podejmą się stosownych działań naprawczych. Podejmujemy się serwisu zawieszenia w pełnym zakresie w większości samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, a także w motocyklach i quadach.

REGENERACJA, NAPRAWA, WYMIANA ZAWIESZENIA

Zadaniem układu zawieszenia jest tłumienie drgań przenoszonych z nawierzchni oraz zapewnienie odpowiedniej przyczepności samochodu do drogi. W zawieszeniu znajduje się wiele części, które na skutek eksploatacji ulegają stopniowemu zużyciu, dlatego bardzo istotne jest regularne kontrolowanie i sprawdzanie stanu zawieszenia, a w razie wykrycia jakichkolwiek uszkodzeń – szybka wymiana wadliwego elementu.

JAKIE SĄ OBJAWY NIESPRAWNEGO UKŁADU ZAWIESZENIA?

Oznaki, które mogą wskazywać na zużyte zawieszenie to między innymi:

 • dziwne i niepokojące dźwięki, hałasy podczas jazdy, pokonywaniu nierówności czy skręcaniu kierownicą (stukanie, dudnienie, trzeszczenie);
 • bujanie, przechylanie się pojazdu np. na zakrętach i nierównościach;
 • nieprzewidywalna reakcja samochodu na manewry kierowcy (np. opóźniona reakcja);
 • wycieki w pobliżu amortyzatorów;
 • wydłużona droga hamowania.

W zdecydowanej większości przypadków diagnostyka usterki zawieszenia jest prosta i skuteczna.

CO NAJCZĘŚCIEJ PSUJE SIĘ W ZAWIESZENIU?

Do elementów zawieszenia, które najczęściej ulegają awarii, i które powinny podlegać regularnej kontroli należy zaliczyć:

 • amortyzatory,
 • łożyska,
 • sworznie zwrotnic,
 • drążki kierownicze,
 • tuleje,
 • sprężyny,
 • poduszki,
 • łączniki drążka stabilizatora… oraz inne elementy współpracujące z układem zawieszenia. Ciągła praca poszczególnych elementów zawieszenia powoduje ich naturalne zużycie, a im części są bardziej zużyte, tym większe prawdopodobieństwo wypadku. W przypadku usterki tego układu, naprawa zawieszenia to obowiązek każdego odpowiedzialnego kierowcy.

WYMIANA CZĘŚCI ZAWIESZENIA W AUTO SERWIS 24H W MIEŚCIE KRAKÓW

W zakres usług kompleksowej naprawy zawieszenia wchodzą:

 • diagnozowanie zawieszenia pojazdu,
 • wymiana/ naprawa amortyzatorów (przód, tył),
 • wymiana/ naprawa łożyska amortyzatora,
 • wymiana/ naprawa osłony amortyzatora,
 • wymiana/ naprawa sprężyny zawieszenia,
 • wymiana/ naprawa wahacza,
 • wymiana/ naprawa tulei,
 • wymiana/ naprawa poduszek i łączników stabilizatora,
 • wymiana/ naprawa sworzni,
 • inne.

Czy przy naprawie zawieszenia ustawiana jest geometria kół? Czy po wymianie wahacza trzeba ustawiać zbieżność?

Przy naprawie układu zawieszenia lub wymianie czy regeneracji jego elementów, zawsze sprawdzamy/korygujemy zbieżność i geometrię kół. Wynika to z faktu, że nawet niewielkie zmiany w tym układzie przekładają się na takie aspekty jazdy autem, jak: prowadzenie, komfort, ekonomia i bezpieczeństwo.

Ile trwa naprawa zawieszenia? Ile trwa wymiana amortyzatorów u mechanika?

Dobry mechanik powinien poradzić sobie z naprawą zawieszenia w ciągu 1-5 godzin. Całkowity czas trwania serwisu zależy jednak od rozległości usterki, modelu auta oraz dostępności części zamiennych. Jeśli części mają zostać regenerowane, czas serwisu wydłuży się o tę czynność. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie zrobić tego na miejscu i niezbędna jest wysyłka do firmy zewnętrznej, czas naprawy zawieszenia może wydłużyć się – w skrajnych przypadkach – do kilku dni roboczych.

Ile kosztuje naprawa zawieszenia?

Rozbieżności w kosztach serwisu zawieszenia są ogromne, gdyż ceny zaczynają się od 150 złotych (w najprostszych awariach, np. drążków kierowniczych), lecz mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych (w przypadku niektórych modeli aut i bardzo niefortunnych uszkodzeń układu). W przypadku wątpliwości, zadzwoń lub umów wizytę, aby uzyskać pełną wycenę usługi.

Ile wytrzymuje zawieszenie w samochodzie?

Tempo zużywania się poszczególnych elementów zawieszenia jest różne – np. szybciej zużywają się sworznie, tuleje czy drążki kierownicy, niż same wahacze. Ogólnie rzecz biorąc żywotność amortyzatorów może wynosić między 30 a… 150 tysięcy kilometrów. Rozstrzał jest spory, dlatego kontrolę stanu zawieszenia zaleca się przeprowadzać przynajmniej raz do roku. W zależności od przebiegów i typu jazdy, może być to wystarczający czas na powstanie usterek, które nie zawsze mogą dawać jednoznaczne objawy.

KOMPLEKSOWE NAPRAWY ZAWIESZENIA W KRAKOWIE – WARSZTAT SAMOCHODOWY AUTOSERWIS24H

Oprócz wymiany i naprawy zawieszenia, wykonujemy również inne usługi z zakresu mechaniki samochodowej. Specjalizujemy się w naprawach bieżących (np. wymiana opon, wymiana oleju) oraz tzw. remontach kapitalnych (np. serwis alternatoraturbin i turbosprężarekpompy klimatyzacjimanualnych i automatycznych skrzyni biegównaprawy głowicy silnika, wymiana/naprawa układu wydechowego). Wszystkie prace przeprowadzamy przy wykorzystaniu wysoko jakościowych urządzeń.

GDZIE W MIEŚCIE KRAKÓW ZNAJDUJE SIĘ NASZ SERWIS?

Nasz serwis samochodowy znajduje się blisko centrum Krakowa, w pobliżu Kurdwanowa, Bieżanowa i Podgórza. Zapraszamy także mieszkańców innych dzielnic: Grzegórzek, Łagiewników, Dębników, Swoszowic, Czyżyn, Nowej Huty, Zwierzyńca, Bronowic, Prądnika, Bieńczyc, Mistrzejowic, Wzgórz Krzesławickich, oraz okolicznych miast: Wieliczki, Niepołomic, Kłaju, Gaju, Libertowa czy Zielonek.

Działamy przez 24/7. Serwisujemy samochody osobowe, dostawczeciężaroweJeepyquadyskuterymotocykle wszystkich marek.

JAKIE AUTA SERWISUJE NASZ WARSZTAT SAMOCHODOWY W KRAKOWIE?

Wykonujemy kompleksowe usługi serwisowe następujących marek samochodów: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Kia, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo, Chrysler, Subaru i inne.