wymiana amortyzatorów Kraków

WYMIANA, NAPRAWA, REGENERACJA AMORTYZATORÓW KRAKÓW

Amortyzatory to bardzo ważny eksploatacyjny element w samochodzie, który wpływa nie tylko na komfort jazdy, ale również na bezpieczeństwo. Amortyzatory odpowiadają przede wszystkim za utrzymanie kontaktu kół z nawierzchnią. Ich prawidłowa praca warunkuje poziom komfortu jazdy, drogę hamowania i zachowanie pojazdu na zakrętach. Zużyte amortyzatory wpływają na stabilność prowadzenia pojazdu, dlatego każdy kierowca bezwzględnie musi pamiętać, aby regularnie kontrolować ich stan i działanie.

Jak stwierdzić uszkodzenie amortyzatora w samochodzie? Po czym poznać że amortyzatory są do wymiany?

Każda część eksploatacyjna w samochodzie, w tym również amortyzatory, stopniowo traci swoje właściwości. Zużyte amortyzatory będą dawać kierowcy pewne sygnały, do których można zaliczyć:

 • wydłużoną drogę hamowania,
 • popiskiwanie opon podczas hamowania,
 • kołysanie się nadwozia zwłaszcza na wybojach,
 • przechylanie się auta na boki podczas pokonywania zakrętów,
 • nierównomierne zużycie bieżnika opon,
 • wycieki oleju z amortyzatora,
 • niewyjaśnione drgania i wibracje,
 • niepokojące odgłosy wydobywające się podczas jazdy lub skręcania kierownicą.

Jazda z uszkodzonymi amortyzatorami może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze. Uszkodzone amortyzatory powodują, że samochód o wiele łatwiej traci przyczepność z nawierzchnią, zaczyna reagować nieprzewidywalnie, co w konsekwencji może doprowadzić do utraty panowania nad kierownicą.

Wymienione symptomy często pojawiają się nagle i nieoczekiwanie, a nasilają się stosunkowo wolno, dlatego bardzo często, zwłaszcza w początkowej fazie, są one niezauważalne dla kierowców. Z tego względu kontrolę amortyzatorów warto zlecić fachowcom, którzy przy użyciu specjalnego sprzętu diagnostycznego sprawdzą stan zużycia amortyzatorów.

Stan amortyzatorów należy sprawdzić przynajmniej raz w roku lub po przejechaniu ok. 20 000 km.

KIEDY NALEŻY WYMIENIĆ AMORTYZATORY? ILE PROCENT MA DOBRY AMORTYZATOR?

Sprawne amortyzatory w bardzo dobrym stanie osiągają skuteczność powyżej 75%. Wskaźnik tłumienia na poziomie 60-40% to wynik wystarczający. Przyjmuje się, że amortyzatory nadają się do wymiany poniżej wartości 40%. Wymiana amortyzatorów jest także konieczna, gdy różnica między amortyzatorami na jednej osi wynosi więcej niż 15-20%.

ILE WYTRZYMUJĄ ORYGINALNE AMORTYZATORY SAMOCHODOWE?

Jak pokazuje nasze doświadczenie, średnio nowe, oryginalne amortyzatory wytrzymują około 60-80 tysięcy kilometrów. W zależności od stylu jazdy, sposobu eksploatacji i przechowywania auta, dystans przejechany do pierwszej wymiany lub regeneracji może być dłuższy lub krótszy.

SERWIS, REGNERACJA, WYMIANA AMORTYZATORÓW KRAKÓW

W ramach mechaniki pojazdowej wykonujemy następujące usługi:

 • wymiana amortyzatora przód,
 • wymiana amortyzatora tył,

W naszych AUTO SERWISIE 24H w Krakowie dokonujemy wymiany przednich i tylnych amortyzatorów oraz przeprowadzamy inne kompleksowe naprawy układu zawieszenia, takie jak:

 • wymiana łożyska amortyzatora,
 • wymiana osłony amortyzatora,
 • wymiana sprężyny zawieszenia,
 • wymiana tulejki stabilizatora (przedniego i tylnego),
 • wymiana kielicha amortyzatora,
 • wymiana poduszki amortyzatora,
 • inne.

Przeprowadzamy kompleksową wymianę amortyzatorów w Krakowie we wszystkich typach i rodzajach samochodów: osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz w jednośladach (skutery, motocykle).

Nie wiesz, co dzieje się z amortyzatorami Twojego samochodu? Zdaj się na naszego diagnostyka, który dokładnie sprawdzi stan auta i określi charakter usterki.

Amortyzatory jakich marek aut naprawia nasz warsztat samochodowy?

Serwisujemy wszystkie marki samochodów: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Kia, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Suzuki, Subaru, Toyota, Volkswagen, Volvo.

Serwis, regeneracja amortyzatorów motocyklowych i quadów Kraków

W naszym warsztacie naprawisz nie tylko samochód, ale także motocykl, skuter i quada – serwisujemy amortyzatory wszystkich marek i jednośladów.

Gdzie świadczymy nasze usługi, dla kogo skierowana jest wymiana amortyzatorów samochodowych w Krakowie?

Nasza warsztat samochodowy znajduje się przy ulicy Szklarskiej 13 w Krakowie, w pobliżu Podgórza, Kurdwanowa i Bieżanowa. Zapraszamy kierowców z innych części miasta, takich jak: Dębniki, Zwierzyniec, Boronowice, Prądnik Biały i Czerwony, Wzgórza Krzesławickie, Czyżyny, Grzegórzki, Swoszowice, Nowa Huta, Krowodrza, Łagiewniki. Nasz serwis jest także dostępny dla osób okolicznych miejscowości: Wieliczki, Niepołomic, Dobczyc, Zabierzowa, Mogilan, Kłaju, Modlnicy, Balic, Skawiny.

Działamy 24/7, również w niedzielę i święta. Naszym celem jest zapewnienie Klientom kompleksowej obsługi. Za naprawę samochodów w naszym auto serwisie odpowiadają doświadczeni mechanicy samochodowi.

Sprawdź naszą zakładkę kontakt i przekonaj się o jakości naszych usług.