regeneracja pompy paliwa Kraków

Regeneracja pomp wtryskowych Kraków, naprawa pompy paliwa

Podstawowym celem pompy paliwa jest dostarczanie paliwa ze zbiornika do układu zasilania. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem są pompy wewnątrz zbiornikowe. Są to pompy wtryskowe zanurzone wewnątrz paliwa, które jednocześnie służy do smarowania i chłodzenia. Między innymi z tego powodu najczęstszą przyczyną awarii pompy wtryskowej jest długotrwała jazda z małą ilością paliwa w baku oraz zanieczyszczenie paliwa brudem i rdzą.

OBJAWY USTERKI POMPY PALIWA – JAK SPRAWDZIĆ, CZY POMPA WTRYSKOWA JEST USZKODZONA?

Do najczęstszych objawów awarii pompy wtryskowej zalicza się:

  • trudny rozruch samochodu,
  • gaśnięcie silnika zaraz po uruchomieniu,
  • obniżone osiągi silnika,
  • falowanie obrotów na biegu jałowym,
  • niski komfort jazdy, szarpanie silnika, przerywanie podczas przyspieszania,
  • emisja dużej ilości spalin i sadzy.

JAKIE RODZAJE POMP REGENERUJEMY?

Auto Serwis Kraków zajmuje się obsługą:

  • pomp rzędowych,
  • pomp rotacyjnych,
  • pomp common rail.

CZY WARTO ZDECYDOWAĆ SIĘ NA REGENERACJĘ POMPY WTRYSKOWEJ?

Regeneracja pompowtryskiwaczy, pomp może ograniczyć się do jej porządnego wyczyszczenia lub do wymiany drobnych podzespołów. W takim przypadku zdecydowanie bardziej opłaca się regenerować uszkodzoną pompę, niż kupować całkowicie nową część. W drugim przypadku koszty mogą być o wiele wyższe.

ILE KOSZTUJE REGENERACJA POMPY WTRYSKOWEJ? CENY USŁUG

Wstępna diagnostyka pompy w większości przypadków zamyka się w 500 zł. Koszt regeneracji w sytuacji typowych usterek to 500-1000 złotych. Ostateczna cena usługi jest natomiast ustalana indywidualnie po kontakcie telefonicznym i diagnostyce usterki.

JAK DŁUGO TRWA REGENERACJA POMP WTRYSKOWYCH – KRAKÓW?

Przy realizacji standardowych zleceń czas regeneracji pompy to 1-3 dni robocze.

POMPY COMMON RAIL

Pompy wysokiego ciśnienia common rail to przełomowa technologia pomp, jeśli zajmiemy się rozważaniami nad silnikami Diesla. Rozwiązanie jest wynikiem współpracy firm Fiat oraz Bosch, która zaowocowała stworzeniem pomp wtryskowych zoptymalizowanych pod kątem działania z olejem napędowym.

W naszym serwisie regenerujemy pompy common rail, a w tym m.in. Bosch: CP1, CP3, CP4; Delphi: DFP1, DFP3, DFP4; Denso: HP0, HP2, HP3; Siemens. Zapraszamy do kontaktu.

REGENERACJA POMPOWTRYSKIWACZY W KRAKOWIE, NA CZYM POLEGA REGENERACJA POMPY WTRYSKOWEJ?

Regeneracja pompy wtryskowej rozpoczyna się od ogólnych oględzin – niekiedy już na pierwszy rzut oka możliwa jest ocena i wskazanie przyczyny awarii. Następnie pompowtryskiwacz zostaje rozłożony na poszczególne elementy po to, aby móc dokładnie określić stan techniczny każdej z części składowych. Kolejnym etapem regeneracji pompy paliwa jest jej termiczno-chemiczne czyszczenie w myjkach ultradźwiękowych. Na tym etapie można precyzyjnie określić stan oraz przyczynę awarii. Stare i zużyte elementy pompy wtryskowej (takie jak uszczelnienie) wymieniane są na nowe. Tak przygotowana pompa jest następne testowana, a jeśli to nie przynosi oczekiwanych rezultatów – wdrażane są kolejne kroki diagnostyczne. Ostatecznie wymieniane są elementy odpowiedzialne za nieprawidłowe działanie pompy.

Dzięki regeneracji pompy paliwa Klient jest w stanie zaoszczędzić wiele pieniędzy, ponieważ ceny nowych pompowtryskiwaczy kilkakrotnie przewyższają koszty regeneracji.

NAPRAWA POMP WTRYSKOWYCH, WTRYSKIWACZY W WOJEWÓDZTWIE MAŁOPOLSKIM – KRAKÓW, PODGÓRZE, KURDWANÓW, PROKOCIM

Zapraszamy do naszego warsztatu samochodowego wszystkich tych, którym zależy na solidnej i taniej usłudze regeneracji pompowtryskiwaczy. Wykorzystujemy wysokiej jakości sprzęt i oryginalne narzędzia, które pozwalają nam wykonywać kompleksowe naprawy pomp wtryskowych pracujących w samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych i innych pojazdach użytkowych.

Obsługujemy kierowców z całego Krakowa, między innymi z: Podgórza, Płaszowa, Nowej Huty, Grzegórzek, Mistrzejowic, Bieżanowa, Prokocimia, Bieńczyc, Wzgórz Krzesławickich, Swoszowic, Łagiewników, Dębników, Zwierzyńca, Bronowic, Krowodrzy, Starego Miasta, Prądników. Wśród naszych klientów są także osoby z Wieliczki, Niepołomic, Skawiny, Mogilan, Gaju, Libertowa i innych okolic Małopolski.

REGENERACJA POMP – JAKIE AUTA SERWISUJEMY?

Wykonujemy kompleksowe usługi serwisowe następujących marek samochodów: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Kia, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Subaru, Skoda, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo i inne.

Zapraszamy na regenerację pompy wtryskowej kierowców samochodów osobowych, ciężarowych i dostawczych (diesel i benzyna), a także osoby poruszające się motocyklami, skuterami, quadami.

JAKIE INNE NAPRAWY, OPRÓCZ REGENERACJI POMPY PALIWA, OFERUJEMY KIEROWCOM Z KRAKOWA?

W naszym warsztacie przeprowadzamy także inne naprawy, takie jak chociażby wymiana/naprawa tłumika/układu wydechowego, naprawa silnika/głowicynaprawy manualnych skrzyń biegów, czy regeneracja turbosprężarek, naprawy pompy wspomagania, regeneracja alternatora, wymiana klocków i tarcz hamulcowych, regeneracja zacisków hamulcowych, naprawa pompy klimatyzacji, naprawa zawieszenia, serwis sondy lambda, wymiany płynów, filtrów eksploatacyjnych, naprawy lakiernicze i blacharskie, regeneracja wtryskiwaczy. Postaw na dobrego mechanika.