diagnostyka komputerowa samochodu Kraków

Diagnostyka komputerowa, kasowanie błędów

Obecnie niemal wszystkie pojazdy poruszające się po drogach wyposażone są w komputer podkładowy, który odpowiedzialny jest za pracę układów i podzespołów znajdujących się w samochodzie. To właśnie dzięki niemu można szybko zlokalizować błędy i usterki w różnych układach pojazdu.

W jakim celu wykonuje się diagnostykę samochodową?

Diagnostyka komputerowa auta polega na podpięciu samochodu pod komputer i sczytaniu błędów zapisanych w pamięci auta, które widoczne są w postaci kodów. Za pomocą specjalnych testerów diagnostycznych w kilka minut można otrzymać informację o zapisanych w pojeździe kodach błędów, które stanowią wstęp do zlokalizowania usterki.

Najważniejszą zaletą diagnostyki samochodowej jest rozpoznanie stanu technicznego poszczególnych systemów i układów w samochodzie w zasadzie bez konieczności ich demontażu. Cała diagnostyka samochodu opiera się na wykorzystaniu specjalnego sprzętu techniczno-pomiarowego w postaci komputera diagnostycznego. Wystarczy podłączyć samochód do aparatury, by nastąpiło porównanie parametrów stanu obecnego z parametrami określonymi przez producenta samochodu. Co więcej, diagnostyka samochodowa zmniejsza ryzyko wymiany elementów, które funkcjonują prawidłowo.

Diagnostyka komputerowa przed zakupem nowego samochodu

Wykonanie komputerowej diagnostyki pojazdu wskazane jest także przed zakupem nowego samochodu w celu sprawdzenia stanu technicznego samochodu i jego faktycznego przebiegu. Sprawdzanie samochodu przed zakupem warto zacząć od wizyty w serwisie samochodowym. Dzięki podłączeniu samochodu pod komputer możemy wykryć usterki, które często ukrywane są przez handlarzy samochodowych (cofanie licznika, zatajanie kolizji, podpinanie kontrolek niedziałającego ABS pod lampkę ciśnienia oleju itp.).

Auto Serwis 24H – podłączenie pod komputer – diagnoza błędów – kasowanie błędów

Wykonujemy kompleksowe diagnozowanie samochodu na terenie KRAKOWA i okolic, które obejmuje: podłączenie samochodu pod komputer, diagnozowanie błędów i usunięcie błędów. Sprawdzamy systemy elektroniczne pod kątem zapamiętanych błędów oraz błędów aktualnych, dzięki czemu jesteśmy w stanie dowiedzieć się, w jakim stanie (kondycji) aktualnie znajduje się samochód, czy parametry odbiegają od normy, gdzie dokładnie znajdują się usterki i jakie są ich przyczyny.

Wykonujemy pełen zakres komputerowej diagnostyki elektroniki i podzespołów w samochodzie. Diagnozujemy:

 • silniki benzynowe i silniki diesla (w tym odczytanie parametrów silnika),
 • systemy układów bezpieczeństwa (ECU, ABS, ASR, ESP, SBC, TC, SRC, DSG, BCM, CIM , BODY, UCH, KOMFORT, EWS, IMMOBILIZER),
 • turbosprężarki,
 • alarmy samochodowe,
 • automatyczne skrzynie biegów,
 • manualne skrzynie biegów,
 • pompy wtryskowe,
 • układy recyrkulacji i spalin, EGR,
 • klimatyzacje (regeneracja sprężarek klimatyzacji, nabijanie, ozonowanie),
 • systemy parkowania,
 • inne systemy elektroniczne, takie jak: centralny zamek, podgrzewane fotele, elektryczne szyby, szyberdachy, elektryczne lusterka itd.,
 • sondy lambda.

Auta trafiające do naszego serwisu mieszczącego się w Krakowie przy ulicy Szklarskiej 13 podłączane są do specjalistycznego sprzętu diagnostycznego, który umożliwia szybką i bezbłędną diagnozę wszystkich systemów znajdujących się w samochodzie. Usługa ta przyspiesza proces naprawy samochodu i zmniejsza jej koszty.

Wykrywanie usterek i kasowanie błędów wszystkich marek i modeli samochodów, w tym: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Kia, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo.

Do naszego serwisu samochodowego zapraszamy mieszkańców Krakowa  (Podgórze, Bieżanów, Kurdwanów) i okolic.

Ponadto w naszej ofercie znaleźć można inne usługi związane z szeroko pojętą mechaniką samochodową – na przykład: