naprawa tłumików Kraków

NAPRAWA TŁUMIKÓW KRAKÓW – SERWIS, WYMIANA, SPAWANIE UKŁADU WYDECHOWEGO

Wykonujemy usługi z zakresu mechaniki i naprawy układów wydechowych – w tym naprawa i wymiana tłumików. Dzięki nawiązaniu współpracy z zaufanym dostawcą części samochodowych możemy Państwu zapewnić kompleksową wymianę tłumików w naszym serwisie samochodowym w Krakowie.

Auto Serwis to gwarancja korzystnych cen usług w połączeniu z zachowaniem najwyższej jakości. Nasz warsztat samochodowy otwarty jest przez 24 godziny, dzięki czemu mogą się Państwo do nas zgłosić o każdej porze dnia i nocy. Nasi doświadczeni mechanicy samochodowi naprawią każdą usterkę w pojeździe i szybko oszacują całkowity koszt naprawy.

CO SKŁADA SIĘ NA UKŁAD WYDECHOWY?

Układ wydechowy jest integralnym elementem budowy samochodu, który wpływa na komfort podróżowania, wyciszenie pracy silnika, odprowadzenie spalin z układu. Podstawowymi elementami układu wydechowego jest: kolektor wydechowy, tłumik, rura wydechowa oraz sonda lambda.

Kolektor wydechowy odpowiedzialny jest za zbieranie gazów spalinowych z kilku sąsiadujących ze sobą cylindrów silnika. Bezpośrednio w kolektorze wydechowym może być umieszczona sonda lambda, której zadaniem jest badanie składu mieszanki paliwowej.

Katalizator odpowiada za redukcję szkodliwych substancji, zamieniając je na dwutlenek węgla, parę wodną oraz czysty azot.

Kolejnym elementem układu wydechowego są tłumiki. Tłumiki połączone z katalizatorem szeregowo odpowiadają za tłumienie wysokich częstotliwości dźwięków. W silnikach Diesla stosuje się jeszcze filtr cząstek stałych DPF, którego celem jest wychwycenie szkodliwych cząstek znajdujących się w spalinach.

JAK ROZPOZNAĆ USTERKĘ UKŁADU WYDECHOWEGO?

Poszczególne komponenty układu wydechowego ulegają stopniowemu zużyciu. Okresy zużycia poszczególnych elementów mogą być bardzo zróżnicowane. Wpływ na szybkość zużycia ma przede wszystkim sposób eksploatacji samochodu. Zepsuty lub niesprawny układ wydechowy może być przyczyną złej pracy silnika, co w efekcie nie tylko przekłada się na komfort jazdy, ale też może prowadzić do poważnej awarii silnika.

Pierwszymi oznakami świadczącymi, że układ wydechowy zaczął się psuć, są podejrzane dźwięki, (hałas na przykład w przypadku uszkodzenia tłumika) lub zapach spalin. Najczęściej awarie dotyczą jednego z komponentów, rzadziej zdarzają się przypadki zniszczenia całego systemu. W przypadku wystąpienia usterki konieczne jest wymienienie lub naprawa poszczególnych części.

NAPRAWA UKŁADÓW WYDECHOWYCH – PODMIANA, REGENERACJA TŁUMIKA KRAKÓW

W ramach napraw układu wydechowego wykonujemy:

  • naprawę tłumika,
  • wymianę tłumika (przedniego, środkowego, końcowego),
  • wymianę rury kolektorowej,
  • wymianę/naprawę całego systemu wydechowego,
  • regenerację filtra cząstek stałych DPF/FAP,
  • wymianę sondy lambda.

Ile kosztuje wymiana tłumika?

Koszty podmiany tłumików rozpoczynają się od 50 złotych. W skomplikowanych sytuacjach i przy niestandardowych okolicznościach koszt może wzrosnąć do kilkuset złotych.

Ile kosztuje wyspawanie wydechu? Ile kosztuje spawanie tłumika?

Ceny najprostszego spawania elementów wydechu rozpoczynają się od 50 zł. W najtrudniejszych przypadkach spawanie tłumika może kosztować do kilkuset złotych. Ostateczny koszt zależy od zakresu uszkodzenia oraz stopnia skomplikowania usterki.

Czy można jeździć z uszkodzonym tłumikiem?

Zadrapanie lub drobne wgniecenie tłumika nie powinno wpływać na bezpieczeństwo jazdy. Poważniejsze uszkodzenia mechaniczne, takie jak: nieszczelności, dziury, pęknięcia, urwane mocowania poszczególnych części wydechu dyskwalifikują pojazd z bezpiecznej jazdy. Samochód lub motocykl z uszkodzonym tłumikiem stanowi zagrożenie zarówno dla osób nim podróżujących, jak i dla pozostałych uczestników ruchu.

Co ile wymienia się tłumiki? Ile lat wytrzymuje wydech w samochodzie?

Można powiedzieć, że średnio tłumiki w samochodzie wytrzymują 6-10 lat. Czas ten może być krótszy lub dłuższy w zależności od sposobu eksploatacji pojazdu. Skrajne warunki (jak na przykład błoto, sól, wilgoć) mogą znacznie skrócić interwał serwisowy, natomiast z drugiej strony – zabezpieczanie przeciw korozji, garażowanie, jazda w dobrych warunkach – mogą go wydłużyć.

Mechanika układów wydechowych Kraków – jakie pojazdy serwisujemy?

Obsługujemy samochody osobowe, dostawcze, tiry oraz inne typy pojazdów ciężarowych, jeepy, quady, motocykle i skutery.

Wykonujemy kompleksowe usługi serwisowe, w tym serwis tłumików następujących marek samochodów: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Chrysler, Dacia, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Kia, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo i inne.

Gdzie pospawać tłumik? Naprawa tłumików w Auto Serwis 24h na terenie Krakowa

Naprawa tłumika i inne usługi z zakresu szeroko pojętej mechaniki pojazdowej w pełnym zakresie wykonujemy w naszym serwisie przy ulicy Szklarskiej 13, w pobliżu takich rejonów Krakowa, jak: Podgórze, Kurdwanów, Bieżanów, Nowa Huta, Prokocim, Grzegórzki, Mistrzejowice, Czyżyny, Ruczaj, Dębniki. Do naszego warsztatu zapraszamy także klientów z okolicznych miejscowości: Wieliczki, Skawiny, Niepołomic, Zabierzowa, Zielonek, Libertowa, Gaju, Mogilan i innych.

Jesteś zainteresowany serwisem systemu wydechowego swojego samochodu? To nasza specjalność – zadzwoń pod telefon: +48 690 948 483 lub przejdź na stronę kontakt.

Mechanika samochodowa – co jeszcze oferuje nasz warsztat w Krakowie?

Oprócz naprawy tłumików świadczymy także inne czynności z zakresu mechaniki samochodowej: