naprawa tłumików Kraków

Naprawa tłumików i regeneracja układów wydechowych

Wykonujemy usługi z zakresu mechaniki i naprawy układów wydechowych – w tym naprawa i wymiana tłumików. Dzięki nawiązaniu współpracy z zaufanym dostawcą części samochodowych możemy Państwu zapewnić kompleksową wymianę tłumików w naszym serwisie samochodowym w Krakowie. Gwarantujemy niskie ceny usług w połączeniu z zachowaniem najwyższej jakości. Nasz warsztat samochodowy otwarty jest przez 24 godziny, dzięki czemu mogą się Państwo do nas zgłosić o każdej porze dnia i nocy. Nasi doświadczeni mechanicy samochodowi naprawią każdą usterkę w pojeździe i szybko oszacują całkowity koszt naprawy.

Co składa się na układ wydechowy?

Układ wydechowy jest integralnym elementem budowy samochodu, który wpływa na komfort podróżowania, wyciszenie pracy silnika, odprowadzenie spalin z układu. Podstawowymi elementami układu wydechowego jest: kolektor wydechowy, tłumik, rura wydechowa oraz sonda lambda. Kolektor wydechowy odpowiedzialny jest za zbieranie gazów spalinowych z kilku sąsiadujących ze sobą cylindrów silnika. Bezpośrednio w kolektorze wydechowym może być umieszczona sonda lambda, której zadaniem jest badanie składu mieszanki paliwowej. Katalizator odpowiada za redukcję szkodliwych substancji, zamieniając je na dwutlenek węgla, parę wodną oraz czysty azot. Kolejnym elementem układu wydechowego są tłumiki. Tłumiki połączone z katalizatorem szeregowo odpowiadają za tłumienie wysokich częstotliwości dźwięków. W silnikach Diesla stosuje się jeszcze filtr cząstek stałych DPF, którego celem jest wychwycenie szkodliwych cząstek znajdujących się w spalinach.

Jak rozpoznać usterkę układu wydechowego?

Poszczególne komponenty układu wydechowego ulegają stopniowemu zużyciu. Okresy zużycia poszczególnych elementów mogą być bardzo zróżnicowane. Wpływ na szybkość zużycia ma przede wszystkim sposób eksploatacji samochodu. Zepsuty lub niesprawny układ wydechowy może być przyczyną złej pracy silnika, co w efekcie może prowadzić do poważnej awarii silnika. Pierwszymi oznakami świadczącymi, że układ wydechowy zaczął się psuć, są podejrzane dźwięki, na przykład w przypadku uszkodzenia tłumika. Najczęściej awarie dotyczą jednego z komponentów, rzadziej zdarzają się przypadki zniszczenia całego systemu. W przypadku wystąpienia usterki konieczna jest wymiana lub naprawa poszczególnych części.

Naprawa układów wydechowych – wymiana – regeneracja tłumika Kraków

W ramach napraw układu wydechowego wykonujemy:

  • naprawę tłumika,
  • wymianę tłumika (przedniego, środkowego, końcowego),
  • wymianę rury kolektorowej,
  • wymianę/ naprawę całego układu wydechowego,
  • regenerację filtra cząstek stałych DPF/FAP,
  • wymianę sondy lambda.

Naprawa tłumika i inne usługi z zakresu szeroko pojętej mechaniki pojazdowej wykonujemy w naszym Auto Serwisie przy ulicy Szklarskiej 13, w pobliżu takich rejonów Krakowa, jak: Podgórze, Kurdwanów, Bieżanów. Obsługujemy samochody osobowe, dostawcze, tiry, jeepy, quady, motocykle i skutery.

Wykonujemy kompleksowe usługi serwisowe, w tym naprawę tłumików następujących marek samochodów: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Kia, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo i inne.