regeneracja turbiny Kraków

Regeneracja turbin i turbosprężarek

W naszym serwisie samochodowym świadczymy profesjonalne usługi z zakresu regeneracji turbosprężarek. Wymieniamy, regenerujemy i naprawiamy turbiny do wszystkich modelów samochodów. Regenerację turbin i ich naprawę wykonujemy bardzo rzetelnie przy użyciu specjalistycznego sprzętu do realizacji napraw turbosprężarek. Stosujemy nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki czemu zregenerowane przez nas turbosprężarki wyglądają i działają jak nowe.

Jak rozpoznać uszkodzoną turbosprężarkę?

Większość awarii turbosprężarek można usunąć w procesie regeneracji, niekiedy kończą się one szerszym zakresem naprawy lub w najgorszym wypadku wymianą całej turbosprężarki. Turbosprężarka to stosunkowo delikatne i skomplikowane w swojej budowie urządzenie, a z racji tego, że często pracuje w ciężkich warunkach narażona jest na liczne awarie i uszkodzenia. Do głównych objawów uszkodzonej turbosprężarki zalicza się:

  • zalegający w przewodach dolotowych silnika olej,
  • czarny dym wydobywający się z rury wydechowej,
  • spadek mocy silnika.

Ponadto przy uszkodzonej turbosprężarce auto może wydawać dziwne dźwięki, przypominające tarcie o metal lub stukanie. Są to dźwięki, które towarzyszą wyeksploatowaniu układu turbodoładowania.

Naprawa i regeneracja turbosprężarek w Krakowie

W naszym warsztacie samochodowym 24/7 świadczymy usługi z zakresu diagnostyki, naprawy i regeneracji turbosprężarek i turbin. Zajmujemy się kompleksowa naprawą wszystkich rodzajów turbosprężarek:

  • turbina standardowa “Free float”,
  • turbosprężarka hybrydowa,
  • turbosprężarka Twin Scroll,
  • turbosprężarka wyposażona w zawór upustu spalin,
  • turbosprężarka ze zmienną geometrią.

Do regeneracji turbosprężarek używamy specjalistycznej wyżywarki.

Jak przebiega proces regeneracji turbin?

Regeneracja turbosprężarki to nic innego jak jej naprawa przy wykorzystaniu nowych części zamiennych. Po trafieniu do naszego serwisu samochodowego turbosprężarka zostanie dokładnie obejrzana i rozebrana na części. Korpus turbosprężarki poddany jest myciu, a niektóre elementy także piaskowaniu lub śrutowaniu w celu pozbycia się zanieczyszczeń i korozji. Najważniejszą fazą regeneracji turbosprężarki jest dokładne sprawdzenie rozmiaru uszkodzeń. Uszkodzone elementy zostają zastąpione nowymi o takich samych parametrach, jak oryginalne. Z kolei te elementy, które wykorzystywane są ponownie poddawane są myciu ultradźwiękowym. Wraz z uszkodzonymi częściami praktycznie zawsze podczas regeneracji wymienia się elementy najbardziej eksploatacyjne w układzie turbodoładowania. Są to uszczelki, pierścienie i łożyska. Po dokonaniu wymiany przychodzi czas na składanie turbosprężarki w całość, czyli jej montaż oraz regulację. Ostatnim etapem jest test turbosprężarki, czyli kontrola jakości pod kątem prawidłowości działania, szczelności, hałaśliwości.

Turbiny regeneracja Kraków

Naprawy turbin przeprowadzamy w naszym serwisie samochodowym przy ulicy Szklarskiej 13 w Krakowie. Ponadto prowadzimy także inne usługi w zakresie mechaniki pojazdowej samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, skuterów, motocykli, quadów, jeepów wszystkich marek.

Wykonujemy kompleksowe usługi serwisowe następujących marek samochodów: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Kia, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo i inne.