regeneracja turbiny Kraków

REGENERACJA TURBIN I TURBOSPRĘŻAREK W KRAKOWIE

W naszym serwisie samochodowym świadczymy profesjonalne usługi z zakresu regeneracji turbosprężarek. Wymieniamy, regenerujemy i naprawiamy turbiny do wszystkich modelów samochodów. Regenerację turbin i ich naprawę wykonujemy bardzo rzetelnie przy użyciu specjalistycznego sprzętu do realizacji napraw turbosprężarek. Stosujemy nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki czemu zregenerowane przez nas turbosprężarki wyglądają i działają jak nowe.

JAK ROZPOZNAĆ USZKODZONĄ TURBOSPRĘŻARKĘ?

Większość awarii turbosprężarek można usunąć w procesie regeneracji, niekiedy kończą się one szerszym zakresem naprawy lub w najgorszym wypadku wymianą całej turbosprężarki. Turbosprężarka to stosunkowo delikatne i skomplikowane w swojej budowie urządzenie, a z racji tego, że często pracuje w ciężkich warunkach narażona jest na liczne awarie i uszkodzenia. Do głównych objawów uszkodzonej turbosprężarki zalicza się:

 • zalegający w przewodach dolotowych silnika olej,
 • czarny dym wydobywający się z rury wydechowej,
 • spadek mocy silnika.

Ponadto przy uszkodzonej turbosprężarce auto może wydawać dziwne dźwięki, przypominające tarcie o metal lub stukanie. Są to dźwięki, które towarzyszą wyeksploatowaniu układu turbodoładowania.

NAPRAWA I REGENERACJA TURBOSPRĘŻAREK KRAKÓW

W naszym warsztacie samochodowym 24/7 świadczymy usługi z zakresu diagnostyki, naprawy i regeneracji turbosprężarek oraz turbin. Zajmujemy się kompleksowa naprawą wszystkich rodzajów turbosprężarek:

 • turbina standardowa “Free float”,
 • turbosprężarka hybrydowa,
 • turbosprężarka Twin Scroll,
 • turbosprężarka wyposażona w zawór upustu spalin,
 • turbosprężarka ze zmienną geometrią.

W naszym warsztacie regeneracja turbosprężarek odbywa się przy wykorzystaniu specjalistycznej wyżywarki.

NAPRAWA STEROWNIKA TURBINY KRAKÓW

Niekiedy zdarza się, że w aucie sama turbina nie jest uszkodzona, natomiast usterce ulega jej sterownik. W zdecydowanej większości przypadków awaria urządzenia jest wyłapywana na etapie diagnostyki komputerowej. Po wykonaniu tzw. testu sterownika elektronicznego turbiny, przygotowywany jest dalszy plan działania, który najczęściej polega na wymianie podzespołów, które uległy awarii oraz/lub programowaniu sterownika w taki sposób, by działał jak ten zamontowany fabrycznie.

Wśród objawów awarii nastawników turbosprężarek wymienić można: nadmierne dymienie, zwiększenie spalania paliwa, załączanie się trybu awaryjnego w samochodzie, zapalenie się kontrolek awarii silnika.

JAK PRZEBIEGA PROCES REGENERACJI TURBIN?

Regeneracja turbosprężarki to nic innego jak jej naprawa przy wykorzystaniu nowych części zamiennych. Po trafieniu do naszego serwisu samochodowego turbosprężarka zostanie dokładnie obejrzana i rozebrana na części. Korpus turbosprężarki poddany jest myciu, a niektóre elementy także piaskowaniu lub śrutowaniu w celu pozbycia się zanieczyszczeń i korozji. Najważniejszą fazą regeneracji turbosprężarki jest dokładne sprawdzenie rozmiaru uszkodzeń. Uszkodzone elementy zostają zastąpione nowymi o takich samych parametrach, jak oryginalne. Z kolei te elementy, które wykorzystywane są ponownie poddawane są myciu ultradźwiękowym. Wraz z uszkodzonymi częściami praktycznie zawsze podczas regeneracji wymienia się elementy najbardziej eksploatacyjne w układzie turbodoładowania. Są to uszczelki, pierścienie i łożyska. Po dokonaniu wymiany przychodzi czas na składanie turbosprężarki w całość, czyli jej montaż oraz regulację. Ostatnim etapem jest test turbosprężarki, czyli kontrola jakości pod kątem prawidłowości działania, szczelności, hałaśliwości.

REGENERACJA TURBIN SAMOCHODOWYCH OSOBOWYCH I CIĘŻAROWYCH KRAKÓW

Naprawy turbin przeprowadzamy w naszym serwisie samochodowym przy ulicy Szklarskiej 13 w Krakowie. Ponadto prowadzimy także inne usługi w zakresie mechaniki pojazdowej samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, skuterów, motocykli, quadów, jeepów wszystkich marek.

Do naprawy turbo zachęcamy osoby z Krakowa (Podgórze, Nowa Huta, Bieżanów-Prokocim, Grzegórzki, Czyżyny, Stare Miasto, Krowodrza, Łagiewniki, Swoszowice, Bieńczyce, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony, Zwierzyniec, Bronowice, Wzgórza Krzesławickie, Mistrzejowice) oraz mieszkańców okolicznych miast: Wieliczki, Niepołomic, Kłaju, Węgrzców, Modlniczki, Skawiny, Gdowa, Michałowic i innych.

CENY USŁUG Z ZAKRESU REGENERACJI TURBIN i TURBOSPRĘŻAREK W KRAKOWIE – ILE KOSZTUJE NAPRAWA?

Ceny serwisu turbosprężarki lub turbiny w naszej ofercie nie da się oszacować, nie znając chociaż podstawowych informacji na temat serwisowanego auta. Na ostateczny koszt usługi mają bowiem wpływ:

 • rodzaj jednostki napędowej – silnika, w które wyposażony jest samochód,
 • rozległość uszkodzenia,
 • koszt części zamiennych.

Aby dowiedzieć się, ile może wynieść naprawa turbosprężarek czy regeneracja turbiny, skontaktuj się z nami – przygotujemy wstępną wycenę usługi oraz plan działania. Oferujemy przystępne ceny, fachowe doradztwo oraz profesjonalizm.

NAPRAWA TURBIN, TURBO, TURBOSPRĘŻAREK – AUTA JAKICH MAREK SERWISUJEMY?

Wykonujemy kompleksowe usługi serwisowe następujących marek samochodów: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Chrysler, Citroen, Dacia, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Kia, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Subaru, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo i inne.

Jakie jeszcze naprawy przeprowadzamy?

Oprócz kontroli i ustawienia geometrii/zbieżności, świadczymy też inne usługi z zakresu mechaniki samochodowej:

Znamy się na naprawach – zarezerwuj wizytę lub zadzwoń: +48518811702.