wymiana oleju, płynów, filtrów Kraków

WYMIANA PŁYNÓW EKSPLOATACYJNYCH W SAMOCHODZIE, WYMIANA OLEJU KRAKÓW

Okresowa wymiana płynów eksploatacyjnych (a w tym przede wszystkim wymiana oleju silnikowego) w samochodzie jest niezbędna do tego, aby poszczególne podzespoły były sprawnie przez jak najdłuższy czas, a auto mogło pokonać tysiące kilometrów, nie sprawiając przy tym żadnych problemów. Podobną rolę pełnią filtry. Filtry w samochodzie trzeba regularnie wymieniać po to, by dbać o żywotność silnika oraz już zawczasu zapobiec poważnym awariom i usterkom.

Jeśli zbliża się pora na wymianę oleju lub filtra oleju w Twoim aucie- skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez wiadomość. W naszym serwisie zajmujemy się samochodami i motocyklami wszystkich marek. Zapraszamy do warsztatu samochodowego Auto Serwis 24H w Krakowie, gdzie czekają na Ciebie wieloletnie doświadczenie oraz miła obsługa.

WYMIANA PŁYNÓW EKSPLOATACYJNYCH I WYMIANA OLEJU KRAKÓW

W ramach mechaniki samochodowej płynów i filtrów naszym Klientom oferujemy:

 • wymianę oleju silnikowego (syntetyczne, półsyntetyczne),
 • wymianę oleju w skrzyni biegów (w manualnej i automatycznej),
 • wymianę płynu w chłodnicy,
 • wymianę płynu hamulcowego,
 • wymianę płynu wspomagania kierowcy,
 • uzupełnienie płynu do spryskiwaczy.

Olej podobnie, jak pozostałe płyny eksploatacyjne w samochodzie, podlega zużywaniu i starzeniu przez co traci swoje pierwotne właściwości, co przekłada się na niewłaściwą pracę poszczególnych podzespołów w samochodzie. Regularna wymiana oleju – czy jakiegokolwiek innego płynu – to podstawa dobrze działającego pojazdu.

Nie wiesz jaki olej dobrać do swojego samochodu? Pomagamy w dobieraniu olejów oraz innych płynów wskazanej przez Klienta jakości.

WYMIANA FILTRÓW SAMOCHODOWYCH KRAKÓW

W naszym warsztacie można nie tylko wymienić olej/płyny, ale także zlecić usługi takie jak:

 • wymiana filtra oleju,
 • wymiana filtra powietrza,
 • wymiana filtra kabinowego,
 • wymiana filtra paliwa,
 • wymiana filtra paliwa – silnik wysokoprężny DIESEL.

Każdy z filtrów w aucie pełni szereg określonych funkcji, dzięki którym samochód rzadziej się psuje, poszczególne elementy ulegają wolniejszej eksploatacji, a pasażerowie odczuwają wyższy komfort jazdy. Zaniedbanie wymiany filtrów prowadzi do ich zapchania, co w konsekwencji może być niebezpieczne zarówno dla samochodu, jak i jego użytkowników.

Co ile powinno się wymieniać olej w samochodzie? Czy olej silnikowy trzeba wymieniać co roku?

Jeśli chodzi o interwały czasowe wymiany oleju, olej powinno się wymieniać co 12 miesięcy, czyli 1 rok. Jeśli weźmiemy pod uwagę kryterium przebiegu, liczby nie są takie konkretne, gdyż mogą wynosić 10, 15 czy nawet 20 tysięcy kilometrów – w zależności od silnika oraz sposobu jazdy samochodem.

Ile czasu trwa wymiana oleju w silniku?

W standardowych przypadkach wymiana oleju silnikowego (wraz z podstawowymi filtrami) w samochodzie to kwestia około godziny.

Jeśli rozważamy wymianę oleju w skrzyni automatycznej, czas wymiany będzie dłuższy ze względu na kilkukrotną konieczność „przelewania” miski olejowej skrzyni.

Ile mieści się oleju w silniku?

Silnik przeciętnego samochodu do codziennego użytku mieści w sobie około 4-6 litrów oleju. Objętość oleju w samochodach dostawczych to średnio 6-9 litrów, natomiast ilość oleju mieszcząca się w misce olejowej aut sportowych, półciężarowych i ciężarowych może sięgać nawet kilkunastu litrów.

Co ile wymienia się filtr oleju?

Żywotność filtra oleju zazwyczaj określana jest jako 15-30 tysięcy kilometrów lub 12 miesięcy. W rzeczywistości większość kierowców wymienia ten filtr (a wraz z nim i inne) wtedy, gdy decydują się zalać nowy olej do silnika.

Czy przy wymianie oleju trzeba wymienić filtr paliwa?

Nie jest to wymóg, natomiast taka wymiana jest zazwyczaj wskazana przez mechanika. Ze względu na niewielki koszt tego typu filtrów, obecnie jednoczesna wymiana oleju i filtra to standard, który pozytywnie przekłada się na żywotność silnika i decyduje o jego czystości.

Jak wygląda kontrolka od oleju?

Kontrolka oleju przyjmuje formę olejarki, czy tzw. konewki z kapiącą kroplą. Sygnalizator może przyjmować żółty lub czerwony kolor – w zależności od komunikatu, który przekazuje.

W większości przypadków kontrolka świecąca się na żółto wskazuje na zbliżający się termin wymiany oleju lub obniżenie poziomu oleju w misce olejowej. Jeśli kontrolka nie gaśnie po zmianie oleju lub jego uzupełnieniu, należy zdiagnozować usterkę u mechanika.

Czerwona kontrolka oleju oznacza poważniejszą usterkę. Jeśli pojawi się ona w trakcie jazdy, należy zatrzymać pojazd i wezwać pomoc.

Czy można samemu wymienić olej w samochodzie?

Wymiana oleju i filtra, czy sama zmiana oleju to czynności, które można oczywiście wykonać samodzielnie, natomiast kilka kwestii związanych z tą czynnością przemawia za skorzystaniem z profesjonalnego warsztatu.

Chodzi tu mianowicie o takie sprawy jak:

 • konieczność posiadania niezbędnych narzędzi,
 • trudność dostępu do miski olejowej,
 • problemy z utylizacją starego oleju.

Chociażby z powyższych powodów polecamy dokonanie wymiany oleju w profesjonalnym serwisie.

WYMIANA OLEJU SILNIKOWEGO KRAKÓW – JAKIE AUTA OBSŁUGUJEMY?

Wymianę oleju oraz wymianę poszczególnych płynów eksploatacyjnych wykonujemy we wszystkich modelach i typach aut (osobowych, dostawczychciężarowych), w tym m.in. w takich markach, jak: Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Citroen, Dacia, Daewoo, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Kia, Lancia, Land Rover, Lexus, Mazda, Mercedes-Benz, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Suzuki, Toyota, Volkswagen, Volvo, Subaru, Chrysler. Płyny i olej silnikowy wymieniamy także w skuterachmotocyklach quadach.

WARSZTAT AUTO SERWIS 24H W KRAKOWIE – UMÓW SIĘ NA WYMIANĘ OLEJU

Siedziba naszego serwisu zlokalizowana jest przy ul. Szklarskiej 13 w Krakowie (dzielnica Podgórze). Warsztat obsługuje jednak także kierowców z innych dzielnic miasta, takich jak: Bieżanów, Prokocim, Nowa Huta, Łagiewniki, Swoszowice, Dębniki, Czyżyny, Wzgórza Krzesławickie, Bieńczyce, Mistrzejowice, Prądnik Biały i Prądnik Czerwony, Grzegórzki, Krowodrza, Bronowice, oraz okolicznych miejscowości: Wieliczki, Niepołomic, Gaju, Libertowa, Mogilan, Skawiny, Rącznej, Zabierzowa i innych.

W naszym warsztacie można nie tylko wymienić olej silnikowy, płyny i filtry samochodowe. Prowadzimy także naprawy bieżącediagnostykę komputerową i pełen serwis wszystkich typów pojazdów.